Jasnogórskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

25.09.2021 r. odbyło się XXV Ogólnopolske Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Wydarzenie to miało miejsce u stóp Jasnej Góry, a udział w nim wzięła także Wspólnota "Światło Jordanu" z naszym duszpasterzem ks. Karolem Stawowczykiem. Prosiliśmy Ducha Świętego aby ożywił nasze serca i rozpalił na nowo ogniem swojej miłości.

Pierwszy konferencyjno-modlitewny blok poprowadził ks. Dawid Perlik-koordynator diec. bydgoskiej, egzorcysta diecezjalny. Tytuł konferencji to "Odstąpiłeś od pierwotnej miłości i powróć". W drugim bloku usłyszeliśmy konferencję pt. "Nie dał nam Bóg ducha bojaźni ale mocy i miłości", którą wygłosił ks. Marcin Modrzyński koordynator diec. gnieźnieńskiej. Następnie była Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia,której  przewodniczył bp Andrzej Przybylski. W swoich słowach wzywał nas abyśmy dziekowali Bogu za dar Ducha Swiętego.

Po Eucharystii ogarnęła nas ogromna radość, uwielbialiśmy Boga tańcem i śpiewem. Serca przepełniła nam Boża miłość, dobroć i radość. Dziękujemy Ci Duchu Święty!

tekst: Barbara Tutaj