7 rocznica Wspólnoty „ŚWIATŁO JORDANU”

W środę, 29 września, Wspólnota Światło Jordanu obchodziła swoje patronalne święto i 7 rocznicę powstania.

Najpierw uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji Wspólnoty, następnie wspólnotowa modlitwa śpiewem, a po niej okolicznościowe przemówienie duchowego opiekuna Wspólnoty ks. Karola oraz poczęstunek. Na świętowaniu zgromadziły się osoby różnych profesji i życiowych powołań – Siostry i Bracia w wierze: świeccy członkowie Wspólnoty, parafialni duszpasterze, a także grono sympatyków. Uwielbiali Trójjedynego Boga zjednoczeni mocą Ducha Świętego oraz dziękowali za wspólne lata duchowej formacji. 

Na zakończenie spotkania został poświęcony obraz z wizerunkiem Archanioła Rafała, patrona Wspólnoty i planowana jest jego peregrynacja do domów członków Wspólnoty, aby modlić się za jego wstawiennictwem w różnych intencjach z rodziną. Warto pamiętać, iż imię Archanioła Rafał (z hebrajskiego Rafa-EL) oznacza „Bóg uzdrawia”, „Bóg leczy”. Liczba siedem natomiast symbolizuje pełnię i doskonałą całość, zatem to szczególnie istotna rocznica.

Jedna z uczestniczek skomentowała to wydarzenie słowami: Wspólnotowe świętowanie było, dla mnie osobiście, ważnym duchowo doświadczeniem wnoszącym do serca i codziennego życia pokój, miłość, nadzieję i radość.

tekst: Edyta Wójcik