Świadectwo z ORAR II

„Wiara to nowe oczy”
ks .F.Blachnicki

Nasza wspólna  droga  w Domowym Kościele  zaczęła się  trzy lata temu, a pragnienie przeżycia rekolekcji wzbudziło się w nas rok temu - niestety nie udało się nam wtedy wyjechać. W tym roku formacyjnym w naszym kręgu pełnimy posługę pary animatorskiej. Od początku postawiliśmy sobie za cel uczestnictwo w rekolekcjach. Oczywiście chcieć to nie zawsze móc... i tak w naszym przypadku pojawiły się ”drobne komplikacje” w postaci zepsutego samochodu. O dziwo nie wpadłam w panikę wręcz przeciwnie, czułam spokój i przekonanie, że wszystko się ułoży i rzeczywiście na dzień przed wyjazdem, koleżanka z pracy wręczyła mi kluczyki od swojego samochodu i powiedziała: "Jedźcie!"

Zatem ruszyliśmy w drogę na nasze pierwsze wspólne rekolekcje. Był to niezapomniany czas, który na nowo pozwolił nam  odkryć przede wszystkim kochającego nas Boga Ojca, ale też  okazał się odkryciem siebie nawzajem i wspólnoty, w której jesteśmy. Dzięki wspaniale przygotowanym przez parę prowadzącą (Magdę i Rafała Delipacy) oraz innych animatorów konferencjom, zgłębiliśmy wiedzę na temat pełnienia posługi pary animatorskiej.

 Te rekolekcje były cudownym spotkaniem nie tylko z niezwykłymi małżeństwami z naszej diecezji, ale przede wszystkim z Chrystusem, którego obecność przenikała każdego uczestnika, co dało wyraz w przeżywanych   Jutrzniach, Mszach Świętych, Uwielbieniu, ale również podczas wspólnego spędzanego czasu. Dla nas najpiękniejszym momentem rekolekcji była nasza własna, osobista modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Bogu, organizatorom, ks. Marcinowi Gałczyńskiemu i wszystkim uczestnikom rekolekcji za możliwość „bycia razem” i ogromnego poczucia wspólnoty, którego dzięki Wam doświadczyliśmy. 

Kasia i Przemek.