Margaretki

W styczniu 2022r w naszej parafii rozpoczął działalność Apostolat Margaretka. Członkowie grupy za swojego patrona obrali bł. Jerzego Matulewicza. Podstawową komórkę Apostolatu stanowi tzw. Margaretka, czyli grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza.

    Obecnie mamy 18 grup Margaretek. Margaretki obejmują swoją modlitwą kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii i tych, którzy obecnie w niej pracują. Każda osoba modli się w jednym wybranym dniu tygodnia modlitwą wybraną przez grupę, np. Koronką Pokoju, Koronką do Miłosierdzia Bożego, itp. W ten sposób pragniemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi z Medjugorie: "Módlcie się za kapłanów, nie osądzajcie ich. Mój syn ich wybrał i tylko on może ich osądzić".

W ramach działalności Apostolatu przewidziane są:

-  udział w nabożeństwach w intencji kapłanów (Msze Święte – w drugą sobotę miesiąca o godz. 18, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec), 

- udział w ogólnopolskich pielgrzymkach i spotkaniach AM, 

- pogłębianie wiedzy dot. duchowości bł. Jerzego Matulewicza

oraz spotkania integracyjne.   

Członkowie Apostolatu Margaretka serdecznie zachęcają do zaangażowania się w modlitwę za kapłanów w ramach grup modlitewnych, jak również indywidualnie.                                                                        

„O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha Swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz. Amen.”

Modlitwa św. siostry Faustyny (Dz. 1052)

Małgorzata Myszka