Informacje nt. Białego Tygodnia oraz Pielgrzymki

Biały Tydzień:

Przychodzimy na Msze św. o 18.00 (poniedziałek - piątek)

Nie przynosimy świec, ani książeczek do nabożeństwa (tekst Litanii loretańskiej jest wyświetlany)

Poniedziałek - po Mszy św. zdjęcia grupy ks. Karol

Wtorek - po Mszy św. zdjęcia grupy ks. Krzysztofa

Środa - poświęcenie obrazków komunijnych. Przynosimy do kościoła na Mszę św. obrazki, które wybraliśmy (otrzymaliśmy od bliskich/chrzestnych) na pamiątkę I Komunii św. Z tyłu obrazka przyklejamy tabliczkę z wygrawerowanymi informacjami upamiętniającymi to wydarzenie. Obrazki do poświęcenia trzymają rodzice (prosimy o zwrócenie uwagi, by metalowe elementy (okucia) nie rysowały ławek kościelnych. W środę dzieci otrzymają też koperty Dzieła Misyjnego, do których włożą przygotowaną ofiarę na misje (zbieraną w czwartek)

Czwartek - zbieramy ofiary na misje: koperty z ofiarami wkładamy do koszyków, które będą umieszczone na stoliku na środku kościoła; stąd będą one niesione w procesji z darami. Na stronie parafii: https://matulewicz-kielce.pl/Home/Ogloszenie/563 można zapoznać się z jednym z dzieł misyjnych, w którym bierze udział nasza parafianka, siostra Anna Skołuba (zachęcamy do indywidualnego wspierania tego dzieła).

Piątek - w ramach kazania omówienie I piątków miesiąca i rozdanie blankiecików, które będą pomocą w odprawianiu tego nabożeństwa.

 

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W poniedziałek 5 czerwca osoby, które zapisały się na pielgrzymkę gromadzą się o godz. 7.20 na parkingu przy kościele (ul. Króla Kazimierza Wlk. 79) - nie przy szkole!

Zajmujemy miejsca w odpowiednim autokarze (jednym z trzech). Zanim wejdziemy do autokarów zostaną one odpowiednio oznaczone kartkami z informacją, która klasa będzie jechać w danym autokarze. 

Poniżej podział na autokary - proszę zwrócić uwagę nie tylko na oznaczenie klasy, ale i szkoły (np. czy chodzi o 3a z SP25 czy z SP34)

Autokar A / x Krzysztof / 3B+3D(SP25) oraz 3A,3E(SP34)

Autokar B / xKarol / 3c+3e (SP25)oraz 3f(SP34)

Autokar C / pEla / 3a (SP25) +3c,3D(SP34)

 

Z uwagi na prace drogowe w Krakowie wyjazd najpóźniej o godzinie 7.45.

Zabieramy stroje komunijne. Jechać można w ubraniu turystycznym, ale po dojechaniu na miejsce dzieci będą miały chwilę na założenie stroju komunijnego. 

W zależności od tego jak szybko dojedziemy do sanktuarium po przebraniu się (w autokarze w stroje komunijne) będzie chwila na toaletę.

O 11.00 spotkanie z siostrą zakonną, która przybliży nam postać św. Siostry Faustyny i temat Bożego Miłosierdzia

O 12.00 Msza święta w bazylice („biały kościół”)

Po Mszy św. czas wolny - zaczynamy od zdjęcia strojów komunijnych i pozostawieniu ich w autokarach. Następnie można odwiedzić punkty gastronomiczne, sklepy z pamiątkami/dewocjonaliami itp. Zapewne będzie możliwość wjechania/wejścia na wieżę. Rekomendujemy także odwiedzenie dolnej części bazyliki z kilkoma kaplicami utrzymanymi w różnej stylistyce, ale szczególnie samego sanktuarium („ceglany kościół”) przy klasztorze. Tam znajdują się relikwie św. s. Faustyny, tam siostra Faustyna żyła i modliła się codziennie. Przy wejściu do tego kościoła można zobaczyć okno celi św. s. Faustyny. W budynku, w którym kiedyś mieszkała i pracowała przy furcie św. Siostra Faustyna znajduje się odtworzona cela zakonna.

O 15.00 spotykamy się na koronce w bazylice („biały kościół”) na odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia. Po koronce wspólne zdjęcie przed bazyliką. Następnie przejście do autokarów i odjazd w kierunku Kielc.

Powrót ok. 18.30