3.09.2017 - XXII Niedziela Zwykła

W najbliższym tygodniu:

 1. Poniedziałek - Mszą św. o godz. 18.oo rozpoczniemy "Różańcowe Jerycho" - 24-godzinne nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem - zapraszam do wspólnej  modlitwy.
 2. Wtorek - św. Matki Teresy z Kalkuty.
 3. Środa - nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Czwartek - I miesiąca, dzień modlitw w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania do służby Bożej w kościele.
 5. Piątek - święto Narodzenia NMP.
    - o godz. 17.oo nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Niedziela - o godz. 10.oo Msza św. za rozpoczęcie nowego roku katechetycznego i poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom klas I. Po Mszy św. o godz. 16.oo spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami - zapraszam.
 7. Codziennie modlitwa "różańcowa" o godz. 17.3o - zapraszam.
 8. BÓG ZAPŁAĆ - składającym ofiary na budowę kościoła, prace przy obkładaniu schodów do kościoła - trwają.
 9. Poświęcenie - rodzin naszej parafii - Niepokalanemu Sercu NMP - dokonamy w piątek i w niedzielę  w czasie każdej Mszy św.
 10. Dziękuję rodzinom z bl. 5 z ul. dewońskiej za "dyżur" - Msza św. za sprzątających i mieszkańców bl. 10 XII o godz. 8.3o. Na swój "dyżur" zapraszam rodziny z bl. 6 z ul. Dewońskiej. 
 11. Po wakacyjnej przerwie chętne dzieci i młodzież zapraszamy na próby scholii  w soboty na 10.00 do sali duszpasterskiej naszego kościoła. W najbliższą sobotę ksiądz Karol zaprasza także należących do scholi oraz ich rodziców, na ognisko połączone ze spotkaniem organizacyjnym.
 12. W czwartki o 18.45 spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym działającej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spróbować wspólnego uwielbienia. W trakcie spotkania odbywa się także katecheza dla dorosłych dotycząca siedmiu sakramentów świętych.
 13. 23 września (sobota) odbędzie się XVIII Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Nasza parafia tradycyjnie już organizuje wyjazd na to wydarzenie. Więcej szczegółów i zapisy w zakrystii.
 14. W naszej sali duszpasterskiej będą organizowane zajęcia z nauki gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy osoby, które chcą uczyć się gry na tym instrumencie, ale także takie, które kiedyś grały i chciałby, by sobie odświeżyć tę umiejętność, także dorosłych. Więcej informacji w zakrystii u ks. Karola.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
- Niedziela bez Mszy nie jest niedzielą. Dziś niedziela połączona z wolną sobotą utraciła swój wyjątkowy charakter. Jej świętość zagubiła się w kulturze weekendu.
- Wywiad z minister edukacji Anną Zalewską – o reformie szkolnictwa, o roli wartości chrześcijańskich w edukacji i o tym, czy nauczyciele dostaną podwyżki
- Szczęśliwe zakochanie – życie zakonne daje radość
- Między wilki – franciszkanie w Ziemi Świętej. W ciągu 800 lat ich obecności męczennikami zostało co najmniej 800 braci
- Światło w ciemności – Matka Teresa z Kalkuty
- Basen w nawie głównej – sprzedawane kościoły pokazują upadek chrześcijaństwa w Europie Zachodniej

 W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
- Narodowe Dziękczynienie za koronację Jasnogórskiego Obrazu
- Jasna Góra – latarnia we mgle tego świata
- Bolesne rozmowy z nadzieją. Relacje Watykan-Rosja
- Bł. Bartolo Longo uczy miłości do Maryi. Relacja z uroczystości w Miechowie
- II Wojna Światowa zaczęła się w Wieluniu 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.
- Echa Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę
- Śladami naszych patronów: św. Stanisław biskup i parafia w Balicach