"Różaniec do granic"

7 października na polskich granicach stanie armia modlących się ludzi. Wszystko za sprawą inicjatywy „Różaniec do granic”. Wierni naszej wspólnoty parafialnej wybierają się z ks. Karolem do Wierchomli Wielkiej, aby tam z różańcami w dłoniach modlić się za Ojczyznę. Dołącz do nich, jeśli chcesz!

Inicjatywa różaniec do granicy ma charakter ogólnopolski. W kościołach stacyjnych, którymi są świątynie wzdłuż całej granicy, 7 października zgromadzą się wierni z różnych stron Polski. Po konferencji, Mszy św. i adoracji udadzą się na granicę państwa, aby tam wspólnie odmówić Różaniec.

Idea modlitwy różańcowej na granicy państwa nawiązuje – chociażby przez swój termin do – zwycięskiej bitwy pod Lepanto. Wtedy wojska chrześcijańskie były wspierane przez wierzących właśnie modlitwą różańcową. Po wygranej bitwie 7 dzień października został ogłoszony świętem Matki Bożej Różańcowej.

Październik 2017 roku to niemalże przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To także miesiąc, w którym przyada 100 rocznica ostatniego z cyklu objawień fatimskich. W tym roku przeżywaliśmy także 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i 300 lecie koronacji jasnogórskiej Ikony. Wszystkie te rocznice stanowią swoiste tło i wezwanie do modlitewnego zgromadzenia na granicach Polski.

Z naszej parafii wyjeżdżamy 7 października (sobota) do Wierchomli Wielkiej (okolice Piwnicznej). Ruszamy o 6.00 rano; koszt 40 zł. Planowany powrót ok. 20.30. 

Więcej informacji o inicjatywie tutaj!