Koła Różańcowe

Szczęść Boże!

Spotkanie KRD w najbliższą sobotę (10.11.2018) będzie miało charakter wizyty na cmentarzu i uczczenia poległych w obronie naszej Ojczyzny żołnierzy. Wybierzemy się na Cmentarz Stary. W związku z oczywistym wysiłkiem organizacyjnym proszę o dwie rzeczy:
1) zadeklarowanie obecności (musimy wiedzieć ile dzieci na pewno będzie)
2) pomoc w transporcie (byłoby super gdyby zgłosilo się 4 rodziców z samochodem - wtedy nie trzeba byłyby jechać MPK)
W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ (WIADOMOŚĆ NIE DOTARŁA DO WSZYSTKICH) PROSZĘ O INFO ZWROTNE DO PIĄTKOWEGO WIECZORU!!! 
Jeśli będziemy mieć transport, to wyjazd sprzed kancelarii o 15.00 i powrót kilka minut po 16.00. Ja zorganizuję znicze. Prosiłbym, aby dzieci przyszły na spotkanie/wyjazd z choćby prostym biaŁo-czerwonym kotylionem.

___________________

Początek Kołom Różańcowym w parafii bł. Jerzego Matulewicza dała Róża Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, założona 7 października 1993. Zelatorką koła została katechetka – pani Urszula Nowak.

Czciciele Matki Przenajświętszej zgodnie z przesłaniem wypowiedzianym w Fatimie do pastuszków („odmawiajcie codziennie różaniec”) modlili się przed każdą Mszą św. odprawianą w godzinach popołudniowych. Matka Boża zaczęła królować i pukać do serc wielu parafian. Odpowiedzią było żywe zainteresowanie ze strony wiernych i tworzenie nowych Róż, które pod duchowym przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Pękackiego zrzeszyły coraz liczniejsze grono Żywego Różańca.

Inicjatorem kolejnych Róż była pani Maria Mazur, która z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zachęcała ludzi do tworzenia Kół Żywego Różańca. Na terenie parafii powstało dwanaście Róż Różańcowych. Od kilku lat nasza parafia włącza się w „Różańcowe Jerycho” – 24-godinną adorację Najświętszego Sakramentu. Z inicjatywy sióstr i braci modlitwy różańcowej w roku kapłaństwa powstało pięć „Margaretek”, czyli modlitw za poszczególnych kapłanów.

W roku Różańca Świętego (2002-2003) papież Jan Paweł II wprowadził nowe tajemnice Różańca -  tajemnice światła. Koło liczyło od tej chwili nie piętnastu, ale dwudziestu członków. W związku z tym nastąpiła reorganizacja kół pod względem liczebności osób. Z dwunastu Kół pozostało siedem.

Zachęcamy do tworzenia nowych wspólnot. Pamiętajmy, że nie możemy zaniedbywać modlitwy różańcowej, która jest ratunkiem dla świata.

Urszula Nowak