Nowa odsłona naszych transmisji!

Od 25 grudnia 2020 warunki realizowania transmisji z naszego kościoła uległy zmianie. Obecnie transmitujemy wszystkie Msze święte w niedziele i dni z niedzielnym porządkiem służby Bożej. Ponadto transmitowane będzie także wieczorna Eucharystia od poniedziałku do soboty.

Zachęcamy do zasubskrybowania naszego kanału w sewisie Youtube i kliknięcia dzwoneczka, aby otrzymywać powiadomienia o aktualnie trwającej transmisji. 

Jednocześnie informujemy, że linki do transmisji nie będą publikowane jak dotąd każdorazowo na naszej stronie: aby nie przegapić transmisji wystarczy odnaleźć nasz kanał na Yotube.comFormularz zgłoszenia do bierzmowania

Osoby, które pragną przygotować się i przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w roku 2021 w parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach, zobowiązani są do uzupełnienia ankiety osobowej oraz prośby o włączenie na listę kandydatów.

!!! POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA !!!

Odpowiedni plik należy pobrać ze strony internetowej i uzupełnić według wskazań. Dokument wraz z dołączonym aktem Chrztu Świętego należy złożyć w kancelarii parafialnej do dnia 15 grudnia br.

Do sakramentu bierzmowania mogą przygotowywać się tylko i wyłącznie parafianie tzn. osoby zamieszkujące na terenie parafii i praktykujące swą wiarę. Po zebraniu dokumentacji zostaną podane informacje co do sposobu i formy przygotowaniaGodzina Święta – każdy czwartek od 21ej do 22ej

W naszej parafii w każdy czwartek od 21ej do 22ej przeżywamy Godzinę Świętą. Można w niej uczestniczyć osobiście lub łączyć się przez transmisje internetową dostępną na facebooku „Cichy Przyjaciel – Kielce”. Historia tego czuwania ma początek już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Jezus powracając z modlitwy w Ogrodzie Oliwnym zastał uczniów śpiących i powiedział do nich z wyrzutem: "Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?" (Mt 26, 40). Dowiedz się więcej o tym nabożeństwie!

foto: opoka.photo