Błogosławieństwo Lektorów

Dwóch naszych ministrantów  otrzymało błogosławieństwo Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uroczystość miała miejsce 25 listopada 2017 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.  O sakramentach cz. 13

To już ostatnia część cyklu katechizmowego o sakramentach, w którym przybliżaliśmy naukę Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ostatnia katecheza dotyczy sakramentu małżeństwa. Skupiliśmy się w niej na właściwym zrozumieniu tego, co to znaczy, że przymierze kobiety i mężczyzny w Kościele jest sakramentem. Innymi słowy: czym młażeństwo sakramentalne różni się od małżeństwa w ogólnym rozumieniu. 

foto: parafiaskoki.plBezpieczni na drodze!

 W  niedzielę 19 listopada gościliśmy w naszej parafii przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjanci apelowali o bezpieczne zachowanie na drogach.  "Wieczór z bł. Karoliną"

"Wieczór z bł. Karoliną" to wydarzenie, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Członkowie stowarzyszenia chcą w ten sposób zapoznać młodzież ze swoją patronką - bł. Karoliną Kózkówną. W tegorocznym "Wieczorze" wzięła udział także grupa młodych z naszej parafii.