Betlejem w Kielcach

UWAGA!
ZAPRASZAMY NA NIEZWYKŁY KONCERT,
KTÓRY ODBEDZIE SIĘ 20 STYCZNIA W KIELCACH! WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, WSPANIAŁE DOZNANIA ARTYSTYCZNE!

Już drugi raz "Betlejem..." zawita do naszego miasta. Zeszłoroczny koncert cieszył się bardzo dobrym odbiorem widzów. Można już zamawiać bilety na tegoroczną edycję (20 stycznia 2018)! Zaśpiewają między innymi: Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Kasia Moś oraz Mate.O

Nasza parafia dysponuje biletami za 40zł (20szt.), za 60 zł (bardzo dobre miejsaca na płycie hali; 20szt) oraz kilkoma za 80 zł (bardzo dobre miejsaca na płycie hali, w bespośredniej bliskości sceny). Serdecznie zapraszamy do zaiteresowania się tym koncertem. Może zakup biletów to dobry pomysł na prezent pod choinkę dla rodziny, przyjaciół? Pomyślcie o tym! Będzie pieknie!

O bilety w naszej parafii pytaj ks. Karola Stawowczyka!Dekanalne Forum Młodych

W ramach przygotowań do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata organizowane jest Dekanalne Forum Młodych, które w zamyśle ma być okazją do spotkania młodzieży zaangażowanej w różne formy duszpasterstwa w parafiach naszego dekanatu. Będzie w czasie tego wydarzenia miejsce na poznanie się, wspólną modlitwę, dyskusję oraz zacieśnienie więzi. Liczymy na to, że Forum będzie miało kolejne odsłony, co pomoże zdynamizować pracę w ramach duszpasterstw młodzieży w naszych parafiach. 

Program:

Dekanalne Forum Młodych
„Napełnieni Duchem Świętym”
25 listopada 2017

 10.00 – zawiązanie wspólnoty

10.30 – modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem

11.30 – coś słodkiego do kawy/herbaty

12.00 – forum dyskusyjne nt.: „Młodzi w Kościele”

13.00 – coś na ząb – pizza

100-lecie objawień w Fatimie - obchody w diecezji kieleckiej

13 maja tego roku przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, Portugalskim miasteczku, w kórym znajduje się jedno z najpopularniejszych dziś maryjnych sanktuariów. 

Nasi sąsiedzi - parafia bł. Hiacynty i bł. Franciszka, będzie tego dnia przeżywać swoje święto: dzień odpustu. Uroczystości odbędą się także w par. pw. MB Fatimskiej w Dyminach. Parafia ta będzie gościć uczestników diecezjalnej pielgrzymki zorganizowanej w ramach 100-lecia objawień. Zachęcamy do udziału!

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • godz. 18.30 – przywitanie uczestników pielgrzymki przez ks. kan. Tadeusza Szeląga - proboszcza parafii Kielce - Dyminy;
  • godz. 18.40 – konferencja wygłoszona przez ks. Tomasza Rusieckiego;
  • godz. 19.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu: nabożeństwo różańcowe i litania do Matki Bożej;
  • godz. 19.45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego (po Komunii świętej akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej);
  • godz. 20.45 – Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

Tutaj można znaleźć komunikat kurii kieleckiej dotyczący tej uroczystości.Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary 2017

Czym jest Seminarium Odnowy Wiary (SOW) w Duchu Świętym?

To szansa, by nabyć osobistej relacji z Bogiem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Idzie o to by, zrobić krok, ku wyjściu z religijności naturalnej, w jakiej wielu ludzi pozostaje mimo, że jest przekonanych o swoim byciu chrześcijaninem. Seminarium Odnowy wiary może również pomóc chrześcijanom, którzy kiedyś już podjęli decyzję o świadomym pójściu za Chrystusem, ale obecnie przeżywają jakiś kryzys w dziedzinie swojej wiary. Seminarium może też stać się okazją do naprawienia zerwanej przed laty więzi z Bogiem. Dla tych zaś, którzy na co dzień doświadczają radości płynącej z wiary SOW będzie „świętowaniem” tego, co przeżywają, uporządkowaniem fundamnetalnych dla chrześijaństwa prawd oraz zachetą do realizacji danej nam przez Chrystusa misji.

 

Z czym wiąże się uczestnictwo w SOW?

Seminarium, na które zapraszamy obejmuje:

- spotkania przez 6 kolejnych niedziel
- modlitwę osobistą polegającą na rozważaniu słowa Bożego (Pismo Święte)

Spotkanie niedzielne rozpoczynać się będą o godzinie 19.00 (23.04.2017-28.05.2017). W czasie tych spotkań będzie odbywać się katecheza kerygmatyczna, będzie też okazja do wysłuchania świadectwa oraz tzw. „dzielenia” w grupach. W program poszczególnych spotkań wchodzi też modlitwa przybierająca postać, dopasowaną do tematu. Spotkania (złożone ze wszystkich powyższych elementów) powinny trwać maksymalnie 90 minut.

Modlitwa osobista słowem Bożym to rozważanie słów Pisma świętego przez 15 minut każdego dnia trwania seminarium. W czasie spotkania niedzielnego uczestnicy otrzymują karteczki z wydrukowanymi wskazówkami dotyczącymi rozważań na najbliższe dni.

Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym!

              Ks. Karol Stawowczyk