100-lecie objawień w Fatimie - obchody w diecezji kieleckiej

13 maja tego roku przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, Portugalskim miasteczku, w kórym znajduje się jedno z najpopularniejszych dziś maryjnych sanktuariów. 

Nasi sąsiedzi - parafia bł. Hiacynty i bł. Franciszka, będzie tego dnia przeżywać swoje święto: dzień odpustu. Uroczystości odbędą się także w par. pw. MB Fatimskiej w Dyminach. Parafia ta będzie gościć uczestników diecezjalnej pielgrzymki zorganizowanej w ramach 100-lecia objawień. Zachęcamy do udziału!

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • godz. 18.30 – przywitanie uczestników pielgrzymki przez ks. kan. Tadeusza Szeląga - proboszcza parafii Kielce - Dyminy;
  • godz. 18.40 – konferencja wygłoszona przez ks. Tomasza Rusieckiego;
  • godz. 19.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu: nabożeństwo różańcowe i litania do Matki Bożej;
  • godz. 19.45 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego (po Komunii świętej akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej);
  • godz. 20.45 – Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.

Tutaj można znaleźć komunikat kurii kieleckiej dotyczący tej uroczystości.Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary 2017

Czym jest Seminarium Odnowy Wiary (SOW) w Duchu Świętym?

To szansa, by nabyć osobistej relacji z Bogiem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Idzie o to by, zrobić krok, ku wyjściu z religijności naturalnej, w jakiej wielu ludzi pozostaje mimo, że jest przekonanych o swoim byciu chrześcijaninem. Seminarium Odnowy wiary może również pomóc chrześcijanom, którzy kiedyś już podjęli decyzję o świadomym pójściu za Chrystusem, ale obecnie przeżywają jakiś kryzys w dziedzinie swojej wiary. Seminarium może też stać się okazją do naprawienia zerwanej przed laty więzi z Bogiem. Dla tych zaś, którzy na co dzień doświadczają radości płynącej z wiary SOW będzie „świętowaniem” tego, co przeżywają, uporządkowaniem fundamnetalnych dla chrześijaństwa prawd oraz zachetą do realizacji danej nam przez Chrystusa misji.

 

Z czym wiąże się uczestnictwo w SOW?

Seminarium, na które zapraszamy obejmuje:

- spotkania przez 6 kolejnych niedziel
- modlitwę osobistą polegającą na rozważaniu słowa Bożego (Pismo Święte)

Spotkanie niedzielne rozpoczynać się będą o godzinie 19.00 (23.04.2017-28.05.2017). W czasie tych spotkań będzie odbywać się katecheza kerygmatyczna, będzie też okazja do wysłuchania świadectwa oraz tzw. „dzielenia” w grupach. W program poszczególnych spotkań wchodzi też modlitwa przybierająca postać, dopasowaną do tematu. Spotkania (złożone ze wszystkich powyższych elementów) powinny trwać maksymalnie 90 minut.

Modlitwa osobista słowem Bożym to rozważanie słów Pisma świętego przez 15 minut każdego dnia trwania seminarium. W czasie spotkania niedzielnego uczestnicy otrzymują karteczki z wydrukowanymi wskazówkami dotyczącymi rozważań na najbliższe dni.

Zachęcamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym!

              Ks. Karol StawowczykSpacer Świętokrzyski

8 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, wybierzemy się na rodzinną wyprawę do najstarszego sanktuarium w Polsce - klasztoru na Świętym Krzyżu. Nawiedzimy znajdujące się tam relikwie drzewa Krzyża Świętego. 

Na wycieczkę, która będzie miała jednocześnie charakter pielgrzymki zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału członków scholi parafialnej, młodszych ministrantów oraz kandydatów do ministrantury.

Zapisy na wyjazd w zakrystii (potrzebny numer pesel do ubezpieczenia). Koszt: 15 zł od osoby.

Wyjazd z parkingu przed kościołem (ul. Króla Kazimierza Wielkiego) o godz. 9.00. Planowany powrót ok. 16.00.

"Zerwany kłos" - film o bł. Karolinie

Zachęcamy do wspólnego wyjścia na film "Zerwany kłos". Film opowiada o życiu jednej z najpopolarniejszych polskich błogosławionych, młodej dziewczyny, Karoliny Kózki (Kózkówny). 

W opisie filmu zamieszczonym na stronie dedykowanej tej produkcji czytamy:
"Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas." (źródło: http://www.zerwanyklos.pl).

Na wyjście grupowe udajemy się do Kina "Moskwa" 4 marca 2017. Seans rozpocznie się o godzinie 15.30. W celach organizacyjnych spotykamy się w hallu kina o 15.15. Zapisy i wpłaty na bilety (11zł) u ks. Karola, bądź w zakrystii.