Wspomnienia z okresu Narodzenia Pańskiego

Okres Bożego Narodzenia kończy się wraz z Niedzielą Chrztu Pańskiego, a zatem niedzielą po 6 stycznia. Niemniej tradycyjnie pozostawiamy choinki i pozwalamy sobie na śpiew kolęd aż do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). Dlatego - skoro wkrótce dekoracje świąteczne znikną a bożonarodzeniowe pieśni zamilkną - publikujemy niektóre wspomnienia z okresu świąt Narodzenia Pańskiego...

W Szkole Podstawowje nr 25, znajdującej się na terenie naszej parafii, odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klasy 4"H". W przygotowaniach poza młodymi aktorami oraz członkami chóru brali udział nauczyciele: wychowawca klasy p. Agnieszka Główczyńska, p. Mirosław Piątkowski i p. Katarzyna Wnuk, odpowiedzialny z oprawę muzyczną p. Damian Dzięcioł oraz reżyser p. Elżbieta Ćwierz.

Popołudniowy spektakl odbył się z udziałem zaproszonych gości, wśród których znalazł się także ksiądz kanonik Bogdan Pękacki, proboszcz naszej parafii. 

W salce spotkań znajdującej się w naszym kościele miały miejsce spotkania opłatkowe grup parafialnych. Między innymi na łamaniu opłatkiem i poczęstunku spotkały się tam dzieci i młodzież tworzący scholę parafialną wraz z rodzicami i księdzem opiekunem.

Swoje kolejne spotkanie formacyjne miało także Koło Różańcowe Dzieci, któremu patronują św. Hiacynta i Franciszek Marto. Dzieci spotkały się w uroczystość Objawienia Pańskiego i wcielały w rolę Mędrców ze Wschodu, którzy zdążali do Betlejem, by oddać pokłon Panu Jezusowi. A że było ich więcej niż troje? Bardzo dobrze, przecież w Biblii nie ma ani słowa o tym ilu Mędrców przyniosło złoto, kadzidło i mirrę!

Więcej zdjęć w naszej Galerii!