Przypomnienie nt. I Komunii św. 2021

Szczęść Boże!
W związku z koniecznością rozpoczęcia przygotowań do I Komunii świętej, jako odpowiedzialni za przygotowanie do I Spowiedzi i I Komunii św. w par. bł. Jerzego Matulewicza, pragniemy przekazać nastepujące informacje:

1. Parafią właściwą dla przygotowania i udzielania sakramentów jest własna parafia. Ściślej rzecz ujmując: parafia, na terenie której zamieszkują Państwo wraz z dzieckiem. Dlatego osoby spoza naszej parafii, prosimy o zainteresowanie się przygotowaniami do I Spowiedzi św. i I Komunii św. we własnych parafiach.

2. Planowana data I Komunii św. w naszej parafii to 22 maja 2021r.

3. Nasze przygotowania w parafii rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym w niedzielę, 27 września 2020, po Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy o niezawodne przybycie. Przekażemy wtedy niezbędne informacje dotyczące cyklu przygotowań.

4. Poniżej znajdą Państwo link do kwestionariusza zgłoszeniowego. Prosimy wydrukowanie, wypełnienie i złożenie niniejszego kwestionariusza w kancelarii parafialnej lub u księży (Karola czy Krzysztofa, uczących w SP 25) do 25 września, byśmy mogli stworzyć listę kandydatów.

https://drive.google.com/file/d/1r75QUTnqGE6qB2Qvl1aYXnGfA5gCaMG5/view?usp=sharing

5. W niektórych przypadkach niezbędne są również (poza kwestionariuszem) następujące dokumenty:
A) Akt Chrztu św.
Jeśli Chrzest św. Państwa dziecka odbył się poza par. pw. bł. J. Matulewicza, prosimy o załączenie wydanego w parafii chrztu stosownego aktu. Rodzice dzieci ochrzczonych w naszej parafii wypełniają pkt. 5 kwestionariusza (numer aktu znajdziecie na dyplomie/pamiątce Chrztu św.), natomiast nie proszą w kancelarii parafialnej o wydanie aktu.
B) Zezwolenie proboszcza własnej parafii (tej, w której Państwo mieszkacie) na przygotowanie do sakramentów w par. bł. J. Matulewicza. Jeśli nie należą Państwo do par. bł. J. Matulewicza, a z poważnych względów chcielibyście, by właśnie w niej Wasze dziecko przygotowywało się do I Spowiedzi św. 
i I Komunii św., będzie to możliwe tylko z pisemną zgodą Waszego księdza Proboszcza.

Prosimy o złożenie kwestionariusza wraz z niezbędnymi dokumentami do 
25 września 2020.

ks. Krzysztof Kaczor
ks. Karol Stawowczyk