Szlachetna Paczka 2020

Trochę czasu już upłynęło, ale nieustająco miło jest nam poinformować, że Duszpasterstwo Młodzieży "SKAŁA" działające przy naszej parafii wzięło udział w kolejnej edycji akcji Szlachetna Paczka. Była to wspaniała lekcjia współpracy i logistyki. A przede wszystkim okazja do udzielenia pomocy w wyjątkowym przecież, bo przedświątecznym okresie.

Od organizatora akcji otrzymaliśmy e-mail z jakże radosnymi informacjami. Pozwalamy go sobie tutaj zamieścić:

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu! Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas. Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia. Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Zofia) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną

Przy wręczeniu paczki Pani Zofia z wielką niecierpliwością i przejęciem czekała na nasze przybycie. Kiedy przyjechaliśmy od razu otworzyła drzwi witając nas uśmiechem. Do mieszkania weszło kilka osób, w tym również żołnierze, którzy pomagali w rozwożeniu paczek. Pani Zofia była mocno zdziwiona ich obecnością. Jednak kiedy zobaczyła pięknie zapakowane paczki wszystkie obawy zniknęły i na jej twarzy pojawiła się radość. Wspólnie zaczęliśmy rozpakowywać prezenty, a każda następna paczka wzbudzała zachwyt. Pani Zofia bardzo dziękowała za garnki, była zachwycona pięknymi talerzami, ale jak otworzyła paczkę ze szlafrokiem zaniemówiła ze wzruszenia. To były dla niej i dla nas bardzo radosne chwile, które wspólnie przeżywaliśmy.

Słowo od Rodziny

Pani Zofia jest bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania prezentów i sprawili jej tak ogromna radość. W tym roku niewiele miała dobrych chwil. Teraz będzie mogła spokojnie myśleć o przygotowywaniu Świąt Bożego Narodzenia. Przekazuję od Niej serdeczne Bóg zapłać.

Słowo od Wolontariusza

W tym miejscu ja również dziękuję za bardzo miłą współpracę. Miałam wielką przyjemność pośredniczyć w dostarczeniu prezentów. Była to dla mnie pierwsza edycja Szlachetnej Paczki i bardzo zaskakująca. Nie spodziewałam się takiego odzewu na potrzeby innych ludzi. Dało mi to wiarę w dobroć i bezinteresowność ludzką. Dziękuję Wam za to i żałuję, że nie mogliście wraz ze mną przeżywać radości i wzruszeń u Rodziny. Ze swojej strony życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.